Windykacja

Jednym z głównych problemów przedsiębiorców, blokującym ich rozwój i płynność finansową, są nierzetelni kontrahenci. Kancelaria pomaga odzyskiwać wierzytelności w bardzo zróżnicowany sposób, bowiem każda sytuacja wymaga odmiennego działania.
W pierwszej kolejności kierujemy do dłużnika wezwanie do zapłaty. Jeśli to nie pomoże – przechodzimy do etapu sądowego.

Podstawowym narzędziem windykacyjnym jest autorski program „Wierzyciel” stworzony przez kancelarię w celu komunikacji z klientami w sprawach windykacyjnych. Program ułatwia komunikację między klientem a kancelarią, a także pozwala klientowi generować zestawienia windykowanych spraw.
Program „Wierzyciel” pomaga tworzyć wezwania do zapłaty oraz pozwy, przy jak największym udziale samego klienta, co pozwala zminimalizować koszty windykacji na tym etapie.

Wersja demonstracyjna programu dostępna jest pod adresem:
www.wierzyciel.adwokatagk.pl
nazwa użytkownika: demo
hasło: demo

Wejście do programu “Wierzyciel”
www.wierzyciel.adwokatagk.pl

W tym zakresie dysponujemy możliwością kierowania spraw do elektronicznego postępowania upominawczego, co znacznie przyspiesza uzyskanie rozstrzygnięcia. Niezależnie jednak od tego, prowadzimy także „tradycyjne” procesy o zapłatę.

Kolejnym etapem, po uzyskaniu wyroku lub nakazu zapłaty przeciwko nierzetelnemu dłużnikowi, jest egzekucja komornicza. Kancelaria współpracuje z komornikami, prowadzącymi egzekucje komornicze na terenie całego kraju, dzięki czemu prowadzenie egzekucji nie jest powierzane przypadkowym osobom.

Nie poprzestajemy jednak na drodze procesu cywilnego, a następnie egzekucji komorniczej, która obecnie często jest niewystarczająca. Prowadzimy także sprawy o upadłość przeciwko dłużnikom naszego klienta, jak również sprawy karne o przestępstwa związane z nieregulowaniem na czas lub wybiórczo wymagalnych zobowiązań wobec naszych klientów. Wytaczamy sprawy o zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i zajmowania funkcji w organach spółek, a także w razie bezskuteczności egzekucji wobec spółki kierujemy dalsze działania przeciwko członkom zarządów czy wspólnikom.

Niezależnie od powyższego, współpracujemy z firmą windykacyjną, która prowadzi windykację pozasądową (w tym windykację osobistą – w postaci wizyt u dłużnika). Na życzenie naszych klientów zapewniamy raporty gospodarcze przedsiębiorców, które mogą być wskazówką przy podejmowaniu dalszych działań przeciwko dłużnikowi. Jednocześnie od niedawna współpracujemy z agencją detektywistyczną, która zajmuje się między innymi świadczeniem usług detektywistycznych na rzecz podmiotów gospodarczych.

Zapraszamy do korzystania z usług kancelarii i czytania naszego BLOGA – www.adwokatagk.pl/blog/

Projekt i wykonanie: Ad-visions.pl Created by: Ad-visions.pl